Әлмәттә «Яшел ут-2024» балалар юл-транспорт травматизмын булдырмау буенча республика семинар-киңәшмәсе узды

2024 елның 24 апреле, чәршәмбе

Семинарда мәктәпкәчә белем бирү буенча мәгариф идарәсе органнары белгечләре, Татарстан Республикасы буенча ЭЭМ Дәүләт автоинспекциясе хезмәткәрләре, «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ һәм «Татарстан Республикасы Фәннәр академиясенең тормыш иминлеге фәнни үзәге» ОСП хезмәткәрләре катнашты. Күргәзмәдә юл хәрәкәте куркынычсызлыгы макетлары, балалар рәсемнәре, балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләрнең юл хәрәкәте кагыйдәләре буенча эшләнмәләр күрсәтелде. Мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре авторлык лэпбукларын, уен технологияләрен, методик эшләнмәләрне күрсәттеләр. Пленар утырыш барышында республиканың иң яхшы балалар бакчаларын һәм тәрбиячеләрен юлларда куркынычсыз тәртип кагыйдәләренә өйрәтү буенча бүләкләү тантанасы булды.

Шулай ук,  «Балаларны юлларда үз-үзләрен куркынычсыз тоту кагыйдәләренә өйрәтү һәм ата-аналар арасында БДД пропагандалау буенча иң яхшы тәрбияче» ләр дә билгеләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: