октябрь, 2014 ел
пәнҗешәмбе
Быел Татарстан Хөкүмәтенең “Алгарыш” программасы кысаларында 222 кеше грант алды. Бу хакта  ТР Министрлар Кабинетында брифингта ТР мәгариф һәм фәни министрының беренче урынбасары Андрей Поминов белдерде.
“Алгарыш” грант программасы 2006 елдан бирле гамәлдә, дип искәртте спикер. Бу чорда 3137 кеше грант алган. Агымдагы елда грант алучылар исәбендә студентлар, аспирантлар, яшь галимнәр, профессор-укытучылар составы, инглиз теле укытучылары, гомум белем бирү учреждениесе хезмәткәрләре, проект төркемнәре, мәгълүмат һәм коммуникация технологияләре белгечләре, югары һөнәри белем бирү учреждениеләре дә бар.
Сочи шәһәрендә узган  Россия  Федерациясы субьектларының мәгариф идарәсе органнары җитәкчеләренең  Бөтенроссия  җыелышында Россия мәгариф өлкәсендә күзәтчелек хезмәте җитәкчесе Сергей Кравцов хәбәр иткәнчә, агымдагы елның 20 ноябрендә Россия регионнарында йомгаклау иншасын үткәрү технологиясен апробацияләү узачак.
23 октябрьдә Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгында  педагогик аттестация барышын  алдынгы Интернет-технологияләр кулланып “Татарстан Республикасында электрон мәгариф” системасына электрон форматка күчерү  мәсьәләләре хакында республикакүләм җыелыш узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: