“Тере классика” Бөтенроссия бәйгесенең региональ этабы узды

2017 елның 12 апреле, чәршәмбе

Яшел Үзән районының А.С. Пушкин исемендәге 9 лицеенда русс классиклар әсәрләрен укыдылар. Бәйгедә Татарстан районнары, шәһәрләре гомуми белем бирү оешмаларыннан 150 6-10 сыйныф укучылары катнашты.

Бәйге кысаларында конкурсантларга мәктәп программасына кермәгән русс классигы әсәреннән бер өзек укырга тәгъдим ителде.

Регион этабы җиңүчеләре булып 3 катнашучы танылды:

• Павлова Азалия, Татарстан Республикасы Теләче районы “Үзәк урта гомум белем бирү мәктәбе” 9 сыйныф укучысы;
  • Минабутдинова Элвина, Татарстан Республикасы Әлмәт районы “5нче гимназиясе” 8 сыйныф укучысы;
  • Баранов Святослав, Татарстан Республикасы Яшел Үзән районы “А.С.Пушкин исемендәге 9 лицей” 7 сыйныф укучысы.

Региональ этапта җиңүчеләр май аенда узачак бәйгенең йомгаклау турында Республика данын яклаячаклар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: