Студентлар фәнни бергәлекләре конкурсында җиңүчеләр игълан ителде

2024 елның 8 мае, чәршәмбе

Россиянең 27 төбәгеннән 40 югары уку йорты коллективы җиңүче булды, алар 1дән 5 млн сумга кадәр грант алачак. Йомгаклау беркетмәсе белән сылтама буенча танышырга мөмкин.

Конкурска Россия Федерациясенең 76 субъектыннан барлыгы 286 гариза бирелгән. Сайлап алуда катнашучылар саны буенча Мәскәү, Татарстан Республикасы, Свердловск, Воронеж, Самара һәм Түбән Новгород өлкәләре лидер булды.

Конкурс комиссиясе гариза биргән студентлар фәнни берләшмәләренең (СНС) 2 ел эчендә фәнни-оештыру эшчәнлеге һәм фәнни-тикшеренү эшләре тәҗрибәсен бәяләде. Моннан тыш, төбәк, федераль, тармак конкурсларында җиңүләр дә мөһим күрсәткеч булды.

Финанслауның гомуми күләме - 100 млн сум, ул 40 югары уку йорты җиңүчеләре арасында бүленгән:

- 5 млн сум -10 грант,

- 3 млн сум- 10 грант,

- 1 миллион сумлык 20 грант.

2023 елда грант ярдәме белән 1,2 меңнән артык чара (шуларның 165 халыкара) үткәрелгән, чараларда катнашучыларның гомуми саны - 16 меңнән артык студент.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: