гыйнвар, 2015 ел
Кадерле студентлар, аспирантлар, укытучылар!
Сезне Россия студентлары бәйрәме – Татьяна көне белән котлыйм!
Бүгенге көндә лаеклы рәвештә татарстан студентларының уңышлары һәм югары дәрәҗәдәге әзерлекләре белән горурлана алабыз. Республикада Казан федераль (Идел буе) университеты, А.Н.Туполев исемендәге Казан милли тикшеренү техник университеты, Казан милли тикшеренү технологияләр университеты кебек зур фәнни-мәгариф үзәкләр оешты.
Бүген, 23 гыйнвар көнне Татарстан Республикасы Фәннәр академиясендә “2014-2020 елларга Татарстан Республикасында ТР дәүләт телләрен һәм башка телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү” турындагы дәүләт программасын гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышы узды. Чарада ТР Премьер-министры урынбасары – мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: