август, 2014 ел
җомга
Яңа-Савин районының 165 нче мәктәбе территориясендә чираттагы күпфункцияле спорт мәйданы ачылышы тантанасы узды. Теләгән һәркем физик тәрбия белән шөгыльләнә алырлык универсиаль спорт мәйданы бүген шулай ук Идел буе районының 129 нчы мәктәбе территориясендә дә ачылды.
“Мәктәпкә әзерләнергә ярдәм ит” акциясе кысаларында Яр Чаллыда 5 мең 663 беренче сыйныф укучысы һәм 695 аз керемле гаиләләрдән булган балага ярдәм күрсәтелгән.
Бүген, 8 август көнне Саба муниципаль районында, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов катнашында, Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән хезмәткәрләренең август киңәшмәсенең “Профессионализм, инновация, иҗат, уңыш – федераль дәүләт мәгариф стандартларын сыйфатлы рәвештә гамәлгә ашыру нигезе” дигән темага II секция утырышы узды.
Uslugi.tatarstan.ru порталында Россия һәм чит илләрдәге мәгариф һәм фәнни оешмаларда тәҗрибә туплар өчен “Алгарыш” ТР Хөкүмәте грантын алучылардан заявкалар кабул итү дәвам итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: