Яшел Үзәндә республикада һөнәри белем бирүдә инновацион инфраструктуралар үсеше мәсьәләләре хакында фикер алыштылар

2015 елның 12 августы, чәршәмбе
2015 елның 12 августында Яшел Үзән шәһәрендә урта, югары, өстәмә һөнәри белем бирү оешмалары җитәкчеләре, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең мәгариф идарәләре һәм бүлекләре җитәкчеләре, сәнәгать предприятияләре башлыклары Татарстан Республикасы мәгариф хезмәткәрләренең традицион август киңәшмәсе секциясе утырышы кысаларында республикада һөнәри белем бирүдә инновацион инфраструктуралар үсеше мәсьәләләре хакында фикер алышты. Бүген  Яшел Үзән механика көллияте базасында ресурс үзәк ачылу тантанасы да узды. Моннан тыш, секциядә катнашучылар П.А.Кирпичников исемендәге сәләтле балалар өчен лицей-интернатта булды, Яшел Үзәндәге  "Серго исемендәге Завод"ның укыту-методик үзәге эшчәнлеге белән танышты.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: