Бүген Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов яңа мәктәп автобуслары ачкычлары тапшырачак

2021 елның 14 октябре, пәнҗешәмбе

Бүген, 14 октябрьдә, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов муниципаль берәмлекләр башлыкларына 120 мәктәп автобусы ачкычлары тапшырачак, шул исәптән яңа маршрутлар ачылуга, тузган автопаркны алмаштыруга һәм гамәлдәге маршрутларны бушатуга.

Бүгенге көндә Татарстан Республикасының мәктәп автобуслары автопаркы 810 транспорт чарасыннан тора, алар 861 маршрут буенча 23 меңгә якын укучыны йөртә.

Автобус паркын яңарту кысаларында соңгы өч елда гына да муниципалитетлар 352 яңа мәктәп автобусы алды, шул исәптән 118 – се – федераль акчалар һәм 234-се-Татарстан Республикасы акчалары хисабына.

Татарстан Республикасында муниципаль районнарда уку процессын оештыру өчен уңайлы шартлар тудыруга һәм яхшыртуга зур игътибар бирелә. Белем бирү процессын оештыруның мөһим өлешләреннән берсе-балаларны уку урынына бушлай йөрү һәм мәктәптән өйгә кайту белән тәэмин итү.

Барлык автобуслар да «Глонасс +112» бердәм дәүләт мәгълүмат системасының спутник навигациясе системасы белән җиһазландырылган һәм пассажирлар өчен ышанычлы, уңайлы транспорт чаралары буларак, балаларны ташу өлкәсендәге барлык таләпләргә җавап бирә.

Яңа автобуслар балаларны укыту урынына һәм кирегә, шулай ук республика олимпиадаларына, ярышларга һәм башка чараларга йөртү өчен билгеләнгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: