“Ворлдскиллс” стандартлары буенча Татарстан җыелма командасының киңәйтелгән составы әгъзаларының күнегүләр процессы башланды

2021 елның 23 гыйнвары, шимбә

2020 елның декабрендә Татарстан Республикасының «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Russia) төбәк чемпионатының 2020/2021 еллардагы чемпионат циклының төп этаплары тәмамланды.

Төбәк чемпионаты «Ворлдскиллс»ның 143 компетенциясе буенча  һәм «Ворлдскиллс юниорлар»ның  95 компетенциясе  буенча оештырылды. Ярышлар нәтиҗәләре буенча «Ворлдскиллс» стандартлары буенча һөнәри осталык буенча Татарстан Республикасы җыелма командасының киңәйтелгән составы формалаштырылды. Чемпионатта 1665 конкурсант һәм 1633 эксперт катнашты. Чемпионат мәйданчыклары республиканың 17 шәһәрендә урнашкан. Киңәйтелгән җыелма составына 478 әгъза һәм 285 эксперт-тренер керде.

Җыелма команданың төп составы 2021 елның февраль ахырына кадәр йомгаклау контроль киселеше нәтиҗәләре буенча билгеләнәчәк. Чара региональ чемпионатның конкурс биреме модульләре буенча үткәрелә.

2020 елның декабреннән Татарстан Республикасы җыелма командасының киңәйтелгән составы әгъзаларын 2021 елның июлендә Уфада узачак «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Russia) IX Милли чемпионаты финалына әзерләү башланды. Җыелма команданың һәр әгъзасы өчен индивидуаль күнегүләр графигы формалаштырылган, анда профессиональ осталык һәм профессиональ күнекмәләр кертелгән. Ала үз эченә психологлар, һәм коучлар белән күнегүләрне, инглиз теленә өйрәнүне ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: