Татарстанда җәмгыять белеме буенча мәктәп укучылары олимпиадасында җиңүчеләр билгеле булды

2020 елның 17 гыйнвары, җомга

13-16 гыйнварда җәмгыять белеме буенча Бөтенроссия олимпиадасының республика һәм төбәк этабы узды.
Олимпиадада 6 муниципаль район һәм Казан, Чаллы шәһәрләреннән 7-8 сыйныф укучылары катнашты.
Җәмгыять белеме буенча республика олимпиадасының йомгаклау этабында Казан шәһәренең Мәскәү районындагы 2 нче лицей-интернатның 7 нче сыйныф укучысы Камил Таҗиев җиңүче булды.
9 сыйныф укучылары арасында Әлмәт, Зәй муниципаль районнарыннан һәм Казан, Яр Чаллы шәһәрләреннән 7 укучы, 10 сыйныфлар арасында - Казан шәһәренең Мәскәү һәм Идел буе районнарыннан һәм Чаллы шәһәреннән 7 укучы җиңүче дип табылды. 11 сыйныфта 7 җиңүче - бу Казанның Мәскәү, Совет, Яңа Савин районнары һәм Яр Чаллы мәктәпләре укучылары.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: