июнь, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген Халыкара көнкүреш хезмәте күрсәтү көллиятендә пешекче компетенциясе буенча WorldSkills стандартлары кысаларында күрсәтмә имтихан узды.

Очрашуда катнашучыларны сәламләп, Энгель Фәттахов билгеләп үткәнчә, Калуга өлкәсендә инновацион төбәк буларак, мәгариф системасында, бигрәк тә кадрлар әзерләү өлкәсендә бик күп эшләр башкарыла.

Казан шәһәре Совет районының  “126 нчы гимназия” муниципаль бюджет гомуми белем бирү оешмасында Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты тарафыннан 2017/2018 нче уку елында “Сәлам!” укыту-методик комплектын белем бирү процессында кулланырга планлаштырган татар теле һәм татар әдәбияты укытучылары өчен күрсәтмә бирүче семинар уздырылды.

26 майдан 12 нче июньгә кадәр «Дуслык» сәламәтләндерү-белем бирү үзәгендә күпмилләтле профиль сменасы эшләде. Биредә Татарстан Республикасы якшәмбе мәктәпләрендә шөгыльләнүче һәм  этномәдәни компонентлы белем бирүче мәктәпләр укучылары ял итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: