февраль, 2017 ел
җомга

18 февральдә Актаныш районының «Актаныш» спорт комплексында Татарстан мәгариф хезмәткәрләренең 2017 елгы Кышкы спартакиадасы финалы Татарстан Республикасы Премьер-министр урынбасары – Татарстан мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов катнашында старт ала.

Чит  илләрнең  белем  бирү  учреждениеләре  белән  Халыкара хезмәттәшлек итү  кысаларында  ДАҺББУ “Г. Тукай  исемендәге Арча  педагогия  көллияте  базасында  2014нче  елның  8нче февраленнән  14нче февраленә  кадәр  урта  звено  педагогик  хезмәткәрләре  һәм АКШ ның  Феррис исемендәге (Биг Рапидс шәһәре, Мичиган штаты)    дәүләт  университеты  оештырган  югары  һөнәри белем бирү учреждениеләре  арасында  стажировка  уздырылды.

14 февраль Казан инновацияләр университетында "Интернет куркынычларыннан балаларны саклыйк" дигән темага "түгәрәк өстәл" узды. Чара Куркынычсыз интернет көне алдыннан Бөтенроссия Халык фронтының Татарстан бүлеге тарафыннан оештырылды. Анда республиканың төрле министрлыклары һәм идарә тармакларыннан да вәкилләр катнашты.

Татарстанда утыз уникаль республикакүләм программа эшләп килә. Аны икече төрле “Президент программасы” дип тә йөртәләр. Шуның берсе, иң колачлысы мәктәпләр, балалар бакчалары төзелеше булса, икенчесе әлеге учреждение биналарына капиталь төзекләндерү үткәрү эшләре.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: